Platforma dedykowana profesjonalistom
Pierwszy raz na FLK?
Załóż kontoProduct "" not found for set filters. Would you like to search through the entire catalogue?
Kluczem do uzyskania czystego i wyrazistego koloru włosów jest uprzednie ich rozjaśnianie. Nie zawsze konieczne jest przygotowanie bazy przy użyciu rozjaśniacza. Jeśli zmiana koloru nie jest drastyczna lub zabieg ma na celu wyłącznie odświeżenie koloru, w takim przypadku mieszanka farby i utleniacza do włosów jest w stanie zagwarantować udaną koloryzację. Utleniacz, inaczej nazywany oksydantem, wpływa na naturalną pigmentację włosów. To, jaki efekt chcesz uzyskać, warunkuje wybór jego stężenia. W hurtowni internetowej Fale Loki Koki znajdziesz ich szeroki zakres, dopasowany do potrzeb i wymagań każdej klientki.
Profesjonalni fryzjerzy korzystają z utleniaczy zawierających nadtlenek wodoru w stężeniu od 1.5% do 12%. Niektórzy producenci nie podają procentowej zawartości nadtlenku wodoru, lecz objętość wolnego tlenu (vol.). Wtedy możesz spotkać się z utleniaczami mającymi od 5 vol. do 40 vol. Najczęściej stosowane są utleniacze o stężeniach 3%, 6%, 9% i 12%, ale w każdym salonie fryzjerskim powinny znajdować się produkty różnym stężeniu w zależności od używanych farb. W przypadku farb drogeryjnych utleniacz o sugerowanym stężeniu jest już dołączony do produktu, natomiast profesjonaliści sami dobierają go podczas każdorazowej koloryzacji tak, aby móc sprostać oczekiwaniom swoim jak i klientek. Zastosowanie zbyt słabego lub mocnego utleniacza nie gwarantuje odpowiedniego efektu koloryzacji. Zbyt mocny może za bardzo rozjaśnić pigment i pasma będą miały zbyt jasne refleksy i będą się szybko wypłukiwały.
Wybierając utleniacz, należy wziąć pod uwagę włosy klientki (ich kondycję, kolor oraz to, czy były już wcześniej farbowane) oraz oczekiwany efekt. Na tej podstawie możesz zdecydować się na:
najsłabszy utleniacz 1.5% - przeznaczony do tonowania przed przyciemnianiem włosów wcześniej rozjaśnianych;
utleniacz 3% - przeznaczony do przyciemniania włosów, nieznacznego rozjaśniania (o 1 ton) lub odświeżenia koloru;
najpopularniejszy utleniacz 6% - umożliwia rozjaśnienie o 2 tony, sprawdza się też do farbowania siwych włosów i świetnie współpracuje z rozjaśniaczami;
utleniacz do włosów 9% - przeznaczony do rozjaśniania (o 3 tony);
najmocniejszy utleniacz 12% - może rozjaśnić włosy nawet o 4 tony, stosuje się go również z farbami supperrojasniajacymi, a unika mieszania z rozjaśniaczami.
Stosując utleniacz, należy pamiętać nie tylko o wyborze stężenia pozwalającego na osiągnięcie wymarzonego efektu, ale także o zachowaniu odpowiednich proporcji podczas mieszania go z produktem koloryzującym. Jakie powinny one być? To zależy od stosowanej przez Ciebie farby. Producent najczęściej podaje zalecane proporcje na opakowaniu lub w ulotce. Może to być na przykład 1:1, 1:1,5 (75 g utleniacza na każde 50 g produktu koloryzującego) czy 1:2 (100 g utleniacza na każde 50 g farby). Zawsze należy dodawać oksydant do produktu koloryzującego, nigdy na odwrót. Niektóre farby oprócz proporcji mają na opakowaniu również informację o rekomendowanym stężeniu utleniacza. Aby uzyskać doskonały efekt warto stosować produkty koloryzujące i utleniacze tego samego producenta. Każdorazowo przygotowuj mieszankę na chwilę przed jej aplikacją. Utleniacz zmieszany z farbą jest aktywny tylko przez 60 minut.
Profesjonalne utleniacze do włosów stosowane zgodnie z zaleceniami producenta nie mają niekorzystnego wpływu na stan włosów. Nie warto próbować skracania procesu koloryzacji stosując silniejszy oksydant niż jest to sugerowane. Efektem takiego zabiegu będzie inny niż oczekiwany rezultat. Należy być cierpliwym i najlepiej wybierać produkty dodatkowo chroniące pasma. Krem aktywujący Oxibel firmy Montibello zawiera bogaty w kwasy Omega-3 olej Tsubaki, poprawiający kondycję włosów farbowanych. Dodatkowo ekstrakt z drzewa Boswellia Serrata ma właściwości łagodzące, dzięki czemu przeciwdziała podrażnieniom skóry głowy. Innym produktem o działaniu ochronnym dostępnym w asortymencie Fale Loki Koki jest Deco Beuty od Artego, występujący w 3 stężeniach. Wzbogacony został w pantenol, wyciąg z nagietka i olejek z aksamitki, dzięki czemu jest niezwykle łagodny, nawet w stężeniu 9%.
czas jest ważny
jakość ma znaczenie
szeroki asortyment
stabilność rynkowa