52 325 20 00

Barberskie zacięcie do pomagania ❤️
Barberskie zacięcie do pomagania ❤️

Barberskie zacięcie do pomagania ❤️

Pierwszy w Polsce barber, który kształci wychowanków Zakładu Poprawczego w Raciborzu!

Barberzy o wielkim sercu dają nadzieję na lepszą przyszłość młodzieży z raciborskiego poprawczaka. Wspólnie z Męskim Zacięciem, na czele z Sebastianem Karczewskim oraz Danielem Trautem – rekordzistą Polski w strzyżeniu na czas, a także Stowarzyszeniem Akademia Sportu Artura Siódmiaka stworzyliśmy kompletnie wyposażony salon fryzjersko-barberski w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu. Wszystko po to, aby pokazać młodym ludziom, że nic w życiu nie jest przesądzone i nadal mogą zmienić swoją przyszłość.

Barberzy, zachęceni inicjatywą sportowca Artura Siódmiaka, 19 lutego br. wraz z ekipą z Fale Loki Koki zorganizowali w Zakładzie warsztaty i szkolenie w nowym, specjalnie stworzonym salonie fryzjersko-barberskim.

Nie przyjechaliśmy tutaj Was nawracać, ani po to, żeby prawić Wam morały. Nie interesuje nas ani Wasza przeszłość, ani to, za co tutaj trafiliście. Jesteśmy tu po to, by pomóc Wam zmienić Waszą przyszłość, by Wasi bliscy, Wasze dzieci mogli być kiedyś z Was dumni – powiedział do zgromadzonej młodzieży Sebastian Karczewski.

Po krótkim spotkaniu z wychowankami Zakładu rozpoczęło się szkolenie. Młodzi mężczyźni pod okiem Sebastiana i Daniela uczyli się podstaw strzyżenia, operowania sprzętem fryzjerskim i zasad BHP, aby bezpiecznie wykonywać pracę. Barberzy nie dali taryfy ulgowej nikomu. Sposób przekazywania wiedzy, męska komunikacja bez barier oraz podejście do uczniów szybko przełożyły się na zainteresowanie zawodem i chemię między Mistrzami a wychowankami. Poza tym, że chłopcy zdobyli nowe umiejętności, barberom udało się to, na co liczyli najbardziej – dali młodym ludziom nadzieję na marzenia oraz perspektywę, że mają szansę stać się kimś więcej niż tylko osobami z trudną przeszłością, a kto wie – może i przyszłą konkurencją dla swoich Mistrzów. 😊

Dziękujemy Wam za wielkie serca, pasję i zaangażowanie.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej inicjatywy. ❤️

YouTube video
email marketing powered by FreshMail
 

email marketing powered by FreshMail