Polwell z Diamentem Forbesa 2017
Polwell z Diamentem Forbesa 2017

Polwell z Diamentem Forbesa 2017

W kwietniu firma Polwell otrzymała wyróżnienie miesięcznika Forbes, plasując się na 8 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim w prestiżowym rankingu najlepiej rozwijających się firm z przychodami od 50 do 250 mln zł. To cenione wyróżnienie zostało wręczone przedstawicielom firmy 20 kwietnia podczas gali w toruńskim hotelu Bulwar. 

W ogólnopolskim rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju Polwell zajął 160 miejsce w kategorii średnich firm. W corocznym zestawieniu Diamentów Forbesa znajdują się wyselekcjonowane firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Firmy wyceniane są metodą dochodową i majątkową. Na tej podstawie powstała baza blisko 3 tys. przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia Bisnode przyznała pozytywny rating wiarygodności, mających wysoką płynność bieżącą i nie zalegających z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. W gronie tych firm znalazł się Polwell.

Dynamiczny rozwój na przestrzeni lat sprawił, że Polwell jest dziś jednym z najważniejszych dystrybutorów akcesoriów i produktów fryzjerskich w kraju. W 2017 roku obchodzi 27-lecie istnienia, w tym czasie przechodząc drogę z małej, lokalnej firmy na pozycję lidera w swojej branży, konsekwentnie umacniając rolę partnera salonów fryzjerskich w całej Polsce zgodnie z misją firmy – „Twój partner w codziennej pracy”.

Kluczowym momentem biznesowego rozwoju firmy w ostatnich latach był rozpoczęty w 2012 roku proces rebrandingu oddziałów Polwell w profesjonalne sklepy fryzjerskie Fale Loki Koki – wszystko dla włosów. Pozwoliło to dotrzeć do szerokiego grona klientów biznesowych i detalicznych oraz skutecznego realizowania celów firmy: przedstawienia szerokiej uniwersalnej oferty produktów, umożliwienia bezpiecznych zakupów przez dobrą informację, perfekcyjny serwis i budowanie trwałych relacji.

Nasza grupa skupia obecnie biznesowo sieć 75 sklepów fryzjerskich Fale Loki Koki w całej Polsce. Doskonale zaopatrzone punkty sprzedaży oferują profesjonalne produkty fryzjerskie spośród 50 cenionych na świecie marek.

Działaniom firmy przyświeca idea wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, promowania wysokiego poziomu edukacji oraz zaangażowania społecznego. Aby wspierać i pomóc rozwijać branżę, firma oferuje pomoc w kompleksowym wyposażaniu salonów fryzjerskich, od oprogramowania, które pozwala sprawnie zarządzać salonem i budować trwałe relacje z Klientami poprzez nowoczesne narzędzia i meble fryzjerskie najlepszych na świecie producentów.

Firma pomaga młodym fryzjerom, sponsorując szkoły fryzjerskie oraz konkursy organizowane przez szkoły, zrzeszenia i organizacje branżowe. Z myślą o adeptach sztuki fryzjerskiej Polwell przygotował specjalne oferty Profit Adept. Polwell wspiera także fryzjerów poprzez doradztwo, wymianę doświadczeń, konferencje i szkolenia: w salonach, studiach szkoleniowych oraz na regionalnych spotkaniach. Dodatkowym źródłem profesjonalnej wiedzy jest magazyn wydawany przy wsparciu Polwell – „Fale Loki Koki – Czasopismo Kreatywnego Fryzjera”.

Polwell od ponad 20 lat wspiera akcje prowadzone przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki”, a także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i liczne fundacje wspierające dzieci. Firma jest także mecenasem sportu, wspierając zespół koszykarski artego Bydgoszcz.

Diament Forbesa to szczególne wyróżnienie, które jest zwieńczeniem pracy i zaangażowania pracowników firmy Polwell w jej dynamiczny rozwój, podkreślający jednocześnie jej wysoką pozycję na rynku firm w Polsce.

Facebook20
Google+20
https://falelokikoki.pl/aktualnosci/polwell-diament-forbesa-2017">
Twitter20
email marketing powered by FreshMail
 

email marketing powered by FreshMail