Jak wygląda badanie włosów mikrokamerą?
Jak wygląda badanie włosów mikrokamerą?

Jak wygląda badanie włosów mikrokamerą?

Zapraszamy na badanie kondycji włosów i skóry głowy w sklepach Fale Loki Koki, które odbywa się każdego miesiąca w specjalnie wyznaczone dni. W naszych sklepach badanie odbywa się przeważnie w godzinach 9-16 lub w specjalnie wyznaczonych godzinach, dlatego zapraszamy do kontaktu z Twoim najbliższym sklepem Fale Loki Koki, aby ustalić szczegóły.

Na czym polega badanie włosów?

Badanie trychologiczne włosów i skóry głowy profesjonalną mikrokamerą jest istotnym krokiem w celu poprawy stanu skóry głowy i włosów. Pozwala na ocenę skóry głowy, stopnia jej zanieczyszczenia, gęstości włosów oraz mikrokrążenia skóry głowy.

Trychologia jest dziedziną medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy. Nazwa „trychologia” pochodzi od greckiego słowa trikhos, co oznacza „włos”.

W sklepach Fale Loki Koki spotkają Państwo personel, który odbył specjalistyczne szkolenie z podstaw trychologii kosmetycznej i obsługi urządzenia do badania włosów – mikrokamery. Nasi specjaliści przeprowadzą badanie, aby ocenić rodzaj włosów i skóry głowy oraz zapoznać Państwa z możliwościami pielęgnacji skóry głowy i włosów o właściwościach dostosowanych do ich potrzeb. Badanie pozwala również na ocenę skuteczności zastosowanej kuracji w konkretnym przypadku.

Jak wygląda badanie włosów w sklepach Fale Loki Koki?

Do wzięcia udziału w badaniu włosów nie musimy się specjalnie przygotowywać. Przed wizytą nie myjemy włosów ok. 24 godziny – pozwoli to dokładnie zaobserwować procesy zachodzące na skórze głowy. Nasz specjalista zapoznaje się z włosami i przeprowadza krótki wywiad na ich temat, a następnie przystępuje do badania mikrokamerą. Badanie jest nieszkodliwe i bezbolesne, a także nieinwazyjne –  do powierzchni skóry głowy przykłada się jedynie mikrokamerę.  Badanie wykonywane jest z zastosowaniem nowoczesnej mikrokamery, która umożliwia przeprowadzenie analizy na żywo za pomocą wysokiej jakości monitora HD. Zarówno badający, jak i badany, na bieżąco obserwują obraz pojawiający się na ekranie. Podczas badania nasz specjalista omawia to, co widać na ekranie.

 

Podczas badania jesteśmy w stanie zdiagnozować m.in.:

– Wypadanie włosów
– Łysienie androgenowe kobiet i mężczyzn
– Przetłuszczająca się skóra głowy
– Łojotokowe zapalenie skóry głowy
– Łupież suchy, tłusty,
– Podrażnienie skóry, bolesność skóry głowy
– Włosy suche
– Włosy zniszczone zabiegami
– Rodzaj skóry głowy: normalna, sucha, tłusta, wrażliwa

Wymienne końcówki optyczne, które posiadamy, umożliwiają szybką i szczegółową ocenę skóry i włosów oraz ich niedoskonałości.  Możemy wykonać badanie soczewką powiększającą obraz 200-krotnie, co pozwala nam określić rodzaj i kondycję zarówno włosów, jak i skóry głowy. Dzięki zastosowaniu soczewki fluorescencyjnej możemy zaobserwować proces wytwarzania sebum na skórze głowy i ewentualne problemy z tym związane. Końcówka makro pokazuje nam obszary przerzedzenia włosów i łysienia.

Dzięki informacjom uzyskanym od naszych ekspertów podczas badania dowiesz się, jaki jest typ Twoich włosów i skóry głowy oraz jak prawidłowo je pielęgnować, aby były piękne i zdrowe.

Pielęgnacja włosów – rekomendacja

Po postawieniu diagnozy dostają Państwo rekomendację dotyczącą najlepszych dla danej skóry głowy i włosów kosmetyków do pielęgnacji. W prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy należy zadbać m.in oczyszczanie – prawidłowe mycie, używanie środków myjących nie naruszających warstwy hydro-lipidowej, utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, natłuszczenia włosów, uzupełnienie ubytków we włosach, czy stworzenie filmu ochronnego.

Dobrze dobrana pielęgnacja przynosi następujące efekty:

  • zlikwidowanie elektryzowania włosów;
  • ułatwienie rozczesywania;
  •  gładka powierzchnia włosa, uzupełnienie ubytków, stworzenie cienkiego filmu ochronnego;
  • nawilżenie włosów;
  • wzmocnienie elastyczności;
  • zabezpieczenie przed uszkodzeniami;
  • połysk włosów

Wszystkie nasze sklepy są wyposażone w profesjonalne mikrokamery, dlatego po kilku tygodniach stosowania zaleconych produktów nasi klienci mogą poddać się ponownemu badaniu tym urządzeniem, aby ocenić skuteczność zaleconej pielęgnacji i stylizacji.

Odkryj radość z posiadania pięknych i zdrowych włosów z Fale Loki Koki!

Znajdź sklep Fale Loki Koki w Twoim mieście i skorzystaj z badania:

mapa

 

Facebook20
Google+20
http://falelokikoki.pl/aktualnosci/wyglada-badanie-wlosow-mikrokamera">
Twitter20
email marketing powered by FreshMail
 

email marketing powered by FreshMail